Přihlásit \/ 
x
nebo
x
x
Registrovat \/ 
x

nebo

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky ke stažení

Obchodní podmínky internetového obchodu www.backurky.eu

Článek I
Všeobecná ustanovení

  1. Tyto obchodní podmínky (dále jen "obchodní podmínky") upravují práva a povinnosti smluvních stran, které vznikly v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy mezi obchodníkem a kupujícím, jejímž předmětem je prodej zboží, léků nebo zdravotnických prostředků prostřednictvím internetového obchodu obchodníka provozovaného na webové stránce www.backurky.eu (dále jen "internetový obchod").
  2. Tyto obchodní podmínky jsou nedílnou součástí kupní smlouvy specifikované v Čl. 1 těchto obchodních podmínek (dále jen "kupní smlouva"). V případě, že obchodník a kupující uzavřou písemnou kupní smlouvu, ve které si dohodnou podmínky odlišné od všeobecných obchodních podmínek, budou ustanovení kupní smlouvy upřednostněna před všeobecnými obchodními podmínkami.
  3. Tyto obchodní podmínky jsou vypracovány v souladu se:
    1. zákonem č.j. č. 40/1964 Sb. Občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů Slovenské republiky,
    2. zákonem č.j. 513/1991 Sb. Obchodní zákoník ve znění pozdějších právních předpisů Slovenské republiky,
    3. zákonem č.j. 108/2024 Sb. o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších právních předpisů Slovenské republiky,
    4. zákonem č.j. 22/2004 Sb. o elektronickém obchodu ao změně a doplnění zákona č.j. 128/2002 Sb. o státní kontrole vnitřního trhu ve věcech ochrany spotřebitele ao změně některých zákonů ve znění zákona č. 1/2003 284/2002 Sb. ve znění pozdějších právních předpisů Slovenské republiky,
    5. 452/2021 Sb. o elektronických komunikacích ve znění pozdějších právních předpisů Slovenské republiky,
    6. zákonem č.j. 391/2015 Sb. o alternativním řešení spotřebitelských sporů ve znění pozdějších právních předpisů Slovenské republiky,
    7. zákonem č.j. 362/2011 Sb. o lécích a zdravotnických prostředcích ao změně a doplnění některých zákonů Slovenské republiky
    8. vyhláškou Ministerstva zdravotnictví SR č.j. 21/2012 Sb. kterou se stanoví podrobnosti o internetovém výdeji léků a zdravotnických prostředků, o způsobu zveřejnění informace o internetovém výdeji, o způsobu balení zásilky a její přepravě ao způsobu reklamace Slovenské republiky
    9. § 87 zákona 378/2007 Sb. Zákon o léčivech ao změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech) České republiky
      a s jinými relevantními právními předpisy.
  4. Právní vztahy mezi obchodníkem a kupujícím výslovně neupravené těmito obchodními podmínkami se řídí příslušnými ustanoveními výše uvedených právních předpisů, přičemž právní vztahy mezi obchodníkem a kupujícím spotřebitelem se řídí Občanským zákoníkem a zákonem o ochraně spotřebitele a právní vztahy mezi obchodníkem a kupujícím podnikatelem se řídí Obchodním zákoníkem.
  5. Tyto obchodní podmínky jsou vypracovány v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.
  6. Obchodník nepřijal žádný zvláštní kodex chování.
  7. Kupující zasláním objednávky potvrzuje, že se s obchodními podmínkami důkladně seznámil, jejich obsahu porozuměl a souhlasí s nimi.

Článek II
Vymezení pojmů

  1. Obchodníkem je osoba, která v souvislosti se spotřebitelskou smlouvou, z ní vyplývajícím závazkem nebo při obchodní praktice jedná v rámci své podnikatelské činnosti nebo povolání, a to i prostřednictvím jiné osoby, která jedná jejím jménem nebo na její účet.
  2. Obchodníkem je vlastník internetového obchodu provozovaného na webové stránce www.backurky.eu:
    • Obchodní jméno: JARLU spol. s r.o.
      reg.: v Obchodním rejstříku Okresního soudu Žilina, Slovensko, odd. Sro, vl.č. 67354/L
      Adresa: Sv. Martina 1360/67, Terchová 013 06, Slovensko
      IČ: 50 764 276
      DIČ: 2120467349
      IČ DPH: SK2120467349
      email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
      Tel. č.: +421 911 953 484.
    • Obchodník je zároveň provozovatelem veřejné lékárny:
      Název veřejné lékárny:
      Adresa: Lékárna Salvator A. F. Kollára 229 013 06 Terchová, Slovensko
      Tel.č.: +421 911 953 484
      Držitelem povolení k poskytování lékárenské péče ve veřejné lékárně/výdejně zdravotnických pomůcek je JARLU spol. s r.o., sv. Martina 1360/67, 01306 Terchová, Slovensko,
      IČ: 50764276
      Číslo povolení k poskytování lékárenské péče ve veřejné lékárně nebo ve výdejně zdravotnických prostředků opravňujícího provádět internetový výdej:
      Den nabytí právní moci povolení: 18.3.2019
      Kód poskytovatele lékárenské péče: P17793160301
      Odborný zástupce: PharmDr. Lukáš Jaroščiak
      Titul, jméno a příjmení farmaceuta zodpovědného za internetový výdej: PharmDr. Lukáš Jaroščiak
      kde zajišťuje internetový výdej léků a zdravotnických pomůcek. V této provozovně veřejné lékárny může kupující získat odborné rady týkající se léčby objednanými léky nebo zdravotnickými pomůckami.
      Obchodník je držiteli povolení k poskytování lékárenské péče ve veřejné lékárně nebo ve výdejně zdravotnických prostředků. Pravoplatné rozhodnutí o vydání povolení k poskytování lékárenské péče ve veřejné lékárně nebo ve výdejně zdravotnických prostředků vydané pod č.j. 03863/2019/OZ lze ověřit u Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí nebo na e-VUC.
      Obchodník poskytuje konzultace týkající se kvality a bezpečnosti, oznámení výskytu nežádoucích účinků léků nebo nehod, příhod nebo selhání zdravotnických prostředků, které jsou předmětem internetového výdeje telefonicky na tel. čj. +421 911 953 484 nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. každý pracovní den v době od 08:30 do 15:00.
  3. Kupujícím je osoba, která nakupuje výrobky nebo využívá služby, a to buď jako spotřebitel nebo podnikatel.
  4. Spotřebitelem je fyzická osoba, která v souvislosti se spotřebitelskou smlouvou, z ní vyplývajících závazků nebo při obchodní praktice nejedná v rámci své podnikatelské činnosti nebo povolání.
  5. Podnikatelem je
  6. osoba zapsaná v obchodním rejstříku,
  7. osoba, která podniká na základě živnostenského oprávnění,
  8. osoba, která podniká na základě jiného než živnostenského oprávnění podle zvláštních předpisů,
  9. fyzická osoba, která provádí zemědělskou výrobu a je zapsána do evidence podle zvláštního předpisu.
  10. Zbožím je jakákoli hmotná movitá věc; pro účely těchto obchodních podmínek je zbožím všechno to, co obchodník prodává. V případě, že jsou zbožím léky nebo zdravotnické pomůcky, řídí se jejich internetový prodej relevantními právními předpisy.
  11. Kupní smlouvou je smlouva uzavřená mezi obchodníkem a kupujícím prostřednictvím tohoto internetového obchodu nebo jiným vhodným způsobem podle podmínek dohodnutých v těchto obchodních podmínkách.
  12. Internetovým obchodem je webová stránka umístěná na adrese www.backurky.eu, jejímž prostřednictvím mohou smluvní strany uzavřít kupní smlouvu.
  13. Orgánem dozoru je:
    Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
    Inšpektorát SOI pre Žilinský kraj
    Predmestská 71,
    P. O. BOX B-89,
    011 79 Žilina 1
    Odbor výkonu dohľadu
    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    tel. č. +42141/763 21 30, +42141/724 58 68

Článek III
Uživatelský účet

  1. Kupující si může registrací na webové stránce vytvořit uživatelský účet, jehož prostřednictvím uskutečňuje a sleduje aktuální stav objednávek, eviduje údaje o objednávkách, případně využívá různých výhod poskytovaných obchodníkem pro registrované kupující. Vytvoření uživatelského účtu není povinné a kupující si může objednat zboží i bez registrace.
  2. Vytvoření uživatelského účtu je bezplatné.
  3. Kupující je povinen uvést v registračním formuláři pravdivé údaje v rozsahu uvedeném obchodníkem. Kupující je povinen údaje v uživatelském účtu aktualizovat při jejich změně.
  4. Přístup do uživatelského účtu je chráněn uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen přihlašovací údaje chránit, tak aby zamezil přístup třetím osobám do jeho uživatelského účtu. Kupující není oprávněn zpřístupnit uživatelský účet třetím osobám.
  5. Kupující může uživatelský účet kdykoli zrušit.
  6. Obchodník si vyhrazuje právo zrušit uživatelský účet kupujícího v případě, že porušil tyto obchodní podmínky nebo je-li dlouhodobě neaktivní
  7. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení obchodníka, popřípadě nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.
  8. Kupující se vytvořením uživatelského účtu stává automaticky členem věrnostního programu.

Článek IV
Věrnostní systém

  1. Za účelem zvýhodnění nákupu přes internet, zřídil obchodník pro kupující věrnostní systém. Ve věrnostním systému nabízí obchodník tři úrovně zvýhodněných zákazníků:
    1. Bronzový zákazník, pokud za období posledních dvou let u nás nakoupil zboží v hodnotě minimálně 2500 Kč,
    2. Stříbrný zákazník, pokud za období posledních dvou let u nás nakoupil zboží v hodnotě minimálně 5000 Kč,
    3. Zlatý zákazník, pokud za období posledních dvou let u nás nakoupil zboží v hodnotě minimálně 7500 Kč.
  2. Součástí věrnostního systému se stane kupující tak, že se registruje na internetovém obchodě obchodníka a nákupy na internetovém obchodě bude realizovat prostřednictvím jím vytvořeného zákaznického účtu.
  3. Věrnostní systém počítá hodnoty zakoupených produktů za období posledních dvou let (nezapočítávají se částky za dopravu, případně za dobírku apod.). V případě, že kupující splní podmínky pro zařazení do skupiny zvýhodněných zákazníků, bude do nich automaticky systémem zařazen.
  4. Výše ​​slevy se určuje podle úrovně zvýhodnění zákazníka:
    1. Bronzový zákazník 5% na všechny boty,
    2. Stříbrný zákazník 7% na všechny boty,
    3. Zlatý zákazník 10% na všechny boty.
  5. Věrnostní systém se vztahuje pouze na objednávky provedené přes internetový obchod.

Článek V
Uzavření kupní smlouvy

  1. Obchodník na stránkách internetového obchodu nabízí zboží, které je běžně dodáváno, přičemž nezaručuje okamžitou dostupnost všech uvedených produktů. Dostupnost produktů je uvedena u každého z nich zvlášť, příp. bude potvrzena obchodníkem na základě poptávky kupujícího.
  2. Zboží nabízené obchodníkem lze objednat prostřednictvím internetového obchodu.
  3. Obchodník přijímá objednávky přes internetový obchod nepřetržitě. Zpracovány budou během provozní doby, a to každý pracovní den v době od 8:30 do 17:00.
  4. Při odesílání objednávky prostřednictvím internetového obchodu kupující postupuje tak, že vybrané zboží kupující umístí do košíku kliknutím na „Přidat do košíku“. Po ukončení nakupování kliknutím na nákupní košík se dostane na podstránku nákupního košíku, kde po sumarizaci vybraného zboží zvolí způsob dodání a platby, dále zvolí nákup s registrací nebo bez registrace a vyplní fakturační a dodací údaje. Dále postupuje v objednávce kliknutím na „Pokračovat na rekapitulaci objednávky“. Objednávku závazně potvrdí a odešle kliknutím na „Objednat s povinností platby“.
  5. Před odesláním objednávky má kupující možnost zkontrolovat a změnit údaje uvedené v objednávce.
  6. Objednávka, která neobsahuje výše uvedené údaje, nemusí být platná. Údaje uvedené v objednávce jsou obchodníkem považovány za správné a obchodník nijak neodpovídá za škodu způsobenou tím, že kupující zadá nesprávné nebo neúplné informace.
  7. Objednávka uskutečněná prostřednictvím jakéhokoli prostředku dálkové komunikace je závazná.
  8. Obchodník je v závislosti na charakteru zboží (např. množství zboží, náklady na dodání apod.) oprávněn požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky. telefonicky nebo emailem.
  9. Po přijetí závazné objednávky obchodník potvrdí uzavření kupní smlouvy elektronickou poštou na email zadaný v objednávce, jehož přílohou jsou obchodní podmínky, poučení o právu spotřebitele odstoupit od smlouvy a formulář na odstoupení od smlouvy. Doručením potvrzení se považuje kupní smlouva za uzavřenou. Takto uzavřená smlouva je závazná, měnit nebo zrušit ji lze jen na základě dohody obou smluvních stran nebo z důvodů uvedených v těchto obchodních podmínkách nebo v zákoně.
  10. Kupující souhlasí s použitím prostředků dálkové komunikace bez fyzické přítomnosti obchodníka a spotřebitele, zejména s využitím internetového obchodu, elektronické pošty, telefonu a pod. při uzavření kupní smlouvy. Náklady za použití prostředků dálkové komunikace, které vzniknou v souvislosti s uzavřením smlouvy kupujícímu, si kupující platí sám, přičemž tyto se neliší od základní sazby.

Článek VI
Práva a povinnosti smluvních stran

  1. Předmětem kupní smlouvy jsou práva a povinnosti smluvních stran.
  2. Obchodník je povinen zejména:
    1. poskytnout spotřebiteli informace podle příslušných ustanovení zákona o ochraně spotřebitele a jiných příslušných právních předpisů,
    2. zabalit zboží k přepravě tak, aby nedošlo k jeho poškození,
    3. dodat spotřebiteli objednané zboží řádně a včas,
    4. dodat kupujícímu nejpozději spolu se zbožím všechny doklady potřebné k řádnému převzetí a užívání produktu v souladu s relevantními právními předpisy.
  3. Obchodník má právo na zaplacení kupní ceny řádně a včas.
  4. Kupující je povinen zejména:
    1. převzít zboží v místě určení,
    2. zaplatit obchodníkovu dohodnutou kupní cenu ve lhůtě splatnosti, včetně nákladů na doručení zboží, pokud se smluvní strany nedohodly, že náklady na doručení zboží nese obchodník.
  5. Kupující má právo na dodaně produktu obchodníkem řádně a včas.

Článek VII
Cena produktu a platební podmínky

  1. Prodejní ceny jednotlivých zboží jsou na stránkách internetového obchodu aktuální a platné. Uváděny jsou včetně dani z přidané hodnoty (DPH) v zákonné výši nakolik obchůdek je jejím plátcem a všech ostatních daní za jednotku zboží. Ceny jsou platné po dobu zveřejnění na internetové stránce.
  2. Ceny nejsou přizpůsobovány kupujícímu na základě automatizovaného rozhodování.
  3. Kupní cena je uváděna v objednávkovém formuláři těsně před odesláním závazné objednávky, přičemž sestává z prodejní ceny veškerého vybraného zboží včetně všech daní a poplatků a nákladů na dodání, kterou musí kupující zaplatit pro získání zboží. Před odesláním objednávky má kupující možnost ji zkontrolovat a opravit.
  4. Pokud obchodník poskytuje slevu na zboží, uvede také nejnižší cenu zboží za posledních 30 dní. Obchodník může poskytnout kupujícímu různé druhy slev. slevu za registraci v internetovém obchodě, slevu za opakovaný nákup nebo slevu na základě slevového kupónu. Případné slevy poskytované obchodníkem nelze kombinovat.
  5. Cena zboží může být upravena o dodatečnou slevu například v případě zařazení uživatele do věrnostního systému.
  6. Obchodník může vydávat a prodávat dárkové poukazy. Dárkový poukaz představuje předplacené finanční prostředky, které může kupující použít při nákupu zboží k zaplacení kupní ceny, resp. její části. Nominální hodnotu dárkového průkazu lze domluvit s obchodníkem. Kupující je oprávněn zaplatit kupní cenu dárkovým poukazem, pokud je dárkový poukaz platná a lze jej ke koupi vybraného zboží použít. V případě odstoupení od smlouvy bude kupní cena vrácena také prostřednictvím dárkového poukazu, pokud kupující použil k jejímu zaplacení dárkový poukaz.
  7. Kupující je povinen zaplatit kupní cenu dohodnutou v kupní smlouvě včetně nákladů na zabalení a doručení zboží, a to ve lhůtě splatnosti, nejpozději však při převzetí zboží. Měnit ji lze pouze na základě dohody smluvních stran.
  8. Kupující může kupní cenu zaplatit následujícími způsoby:
    NA DOBÍRKU
    Kupující zaplatí kupní cenu v hotovosti při převzetí zásilky. Při tomto způsobu platby obchodník účtuje i poplatek za dobírku, který je ve výši 1,50 EUR. Obchodník je oprávněn jednostranně a dle vlastního uvážení určit hodnotu (výšku) celkové objednávky, při které kupující již neplatí cenu za dobírku. Skutečnost placení nebo neplacení ceny za dobírku kupujícím se zobrazí v případě objednávky prostřednictvím objednávkového formuláře již v samotném objednávkovém formuláři na webové stránce předmětného internetového obchodu a při každé samostatně vytvořené objednávce se tato hodnota (výška) celkové objednávky, která může mít vliv na (ne) placení ceny za dobírku, může odlišovat.
    PLATBA PŘED BANKOVÝM PŘEVODEM
    Kupující zaplatí kupní cenu bankovním převodem dle údajů uvedených v potvrzení objednávky na účet banky: 2502235677/2010, přičemž variabilním symbolem je číslo objednávky.
    ONLINE PLATEBNÍ KARTOU
    Kupující zaplatí kupní cenu online prostřednictvím platební karty.
  9. V případě, že si kupující zvolí některý ze způsobů zaplacení kupní ceny předem, před dodáním zboží, je kupní cena platná do 7 dnů. Pokud kupující nezaplatí kupní cenu ve stanovené lhůtě, obchodník má právo odstoupit od smlouvy, čímž se objednávka ruší.
  10. Obchodník nepožaduje od kupujícího zálohu ani jinou obdobnou platbu. Tím není dotčeno ustanovení o platbě kupní ceny předem.
  11. Dokladem o prodeji včetně ceny zboží je faktura (daňový doklad), která je zaslána emailem, přičemž zároveň slouží jako dodací a záruční list.
  12. Pokud je kupující podnikatelem, má v případě jeho prodlení s jakoukoli platbou nebo její části, obchodník právo od kupujícího požadovat zaplacení smluvní pokuty ve výši 0,25 % z dlužné částky za každý den prodlení až do zaplacení. Smluvní pokuta je splatná do 15 dnů od obdržení výzvy k zaplacení. Zaplacením smluvní pokuty není dotčen nárok na náhradu škody.

Článek VIII
Dodací podmínky

  1. Náklady na dodání zboží nese kupující, pokud není mezi smluvními stranami dohodnuto jinak. Náklady na dodání budou přesně vyčísleny v objednávkovém formuláři po zvolení požadovaného způsobu dodání.
  2. Kupující si může zvolit některý z následujících způsobů dodání pro Českou republiku:
    • Cena dopravy: 119 Kč kurýr; 90 Kč Zásilkovna, 90 Kč DPD pickup/AlzaBox
    • Cena objednávky od 351 do 1750 Kč
    • Cena dopravy: 99 Kč kurýr; 80 Kč Zásilkovna, 90 Kč DPD pickup/AlzaBox
  3. Pro doručení zboží do České republiky je třeba, aby kupující uskutečnil nákup na webové stránce www.backurky.eu.
  4. Pokud není možné určit cenu za dodání předem v objednávkovém formuláři (např. při dodání do zahraničí nebo nadrozměrné zásilky), bude určena individuálně na základě aktuálních podmínek dopravce.
  5. Obchodník se zavazuje dodat kupujícímu objednané zboží bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne potvrzení objednávky, pokud se smluvní strany nedohodly jinak nebo není-li u vybraného zboží uvedena jiná dodací lhůta. Zboží je expedováno v co nejkratší možné době s ohledem na kapacitní možnosti obchodníka. Obchodník obvykle expeduje zásilku do 3 pracovních dnů. O expedování zboží bude kupující informován mailem.
  6. V případě, že si kupující žádá objednávku rozdělit a expedovat položky nacházející se skladem a následně později položky na objednávku, obchodník účtuje dopravu za obě zásilky, tzn. dvakrát.
  7. Kupující je povinen převzít zboží v místě, které je uvedeno v objednávce, osobně nebo zajistit, aby zboží převzala jím určená osoba. Zboží je dodáno v okamžiku, kdy ji převezme kupující nebo jím určená osoba.
  8. Pokud obchodník nedodá objednané zboží včas, může kupující od smlouvy odstoupit i bez poskytnutí dodatečné lhůty k plnění, jestliže
    1. obchodník odmítl zboží dodat,
    2. včasné dodání bylo mimořádně důležité vzhledem ke všem okolnostem uzavření smlouvy nebo
    3. kupující před uzavřením smlouvy obchodníka seznámil, že včasné dodání je mimořádně důležité.
  9. Po odstoupení od smlouvy podle ods. 6 tohoto článku obchodník vrátí kupujícímu bez zbytečného odkladu vše, co od něj na základě smlouvy obdržel.
  10. Od okamžiku předání zboží k přepravě dopravci odpovídá za případnou škodu dopravce. Z uvedeného důvodu je kupující, kterým je podnikatel, při převzetí zboží od dopravce povinen zkontrolovat neporušenost obalu zásilky a v případě jakýchkoliv závad to neprodleně oznámit dopravci. Kupujícímu, který je spotřebitel, to obchodník důrazně doporučuje. V případě zjevného porušení obalu, které nasvědčuje neoprávněný zásah do zásilky, nemusí kupující zásilku od přepravce převzít. Podpisem dodacího listu kupující potvrzuje, že obal zásilky obsahující zboží byl neporušen.
  11. Pokud kupující, který je podnikatel, obdrží poškozené zboží, je povinen jej ponechat v původním stavu a v původním obalu tak, jak jej převzal. Zboží není oprávněno přebalovat do jiného obalu a jakkoli s ním dále manipulovat. Kupujícímu, který je spotřebitel, tak obchodník doporučuje učinit.
  12. Po převzetí zboží kupující prohlédne zboží a bez zbytečného odkladu informuje obchodníka o zjištěných nedostatcích. V případě, že kupující zjistí poškození zboží nebo jinou vadu až po jeho převzetí, tuto skutečnost oznámí obchodníkovi bez zbytečného odkladu na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Článek IX
Nabytí vlastnictví a přechod nebezpečí škody na zboží

  1. Vlastnické právo k prodané věci a nebezpečí nahodilé zkázy, nahodilého zhoršení a ztráty přechází na kupujícího, který je spotřebitelem, okamžikem dodání.
  2. Vlastnické právo k prodané věci přechází na kupujícího, který je podnikatelem, okamžikem úplného zaplacení celé kupní ceny.

Článek X
Recenze zákazníků

  • Obchodník nezveřejňuje na své webové stránce recenze zákazníků. Recenze jsou zveřejněny na stránce heureka.sk na základě vyplněného dotazníku spokojenosti. Tyto recenze jsou ověřovány provozovatelem této web stránky, jelikož možnost vyplnit dotazník spokojenosti má jen ten, kdo si zboží objednal.

Článek XI
Odstoupení od smlouvy

Kdy má spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy

  1. Odstoupení od smlouvy kupujícího, kterým je spotřebitel, se řídí příslušnými ustanoveními zákona o ochraně spotřebitele. Odstoupení od smlouvy kupujícího, který je podnikatel, se řídí příslušnými ustanoveními Obchodního zákoníku, přičemž ustanovení tohoto článku se na něj nevztahují.
  2. Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy uzavřené na dálku nebo od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory obchodníka i bez uvedení důvodu ve lhůtě do 14 dnů ode dne převzetí zboží spotřebitelem podle odst. 5 tohoto článku.
  3. Obchodník může lhůtu pro odstoupení od smlouvy prodloužit. O případném rozhodnutí prodloužit tuto lhůtu informuje spotřebitele prokazatelným způsobem.
  4. Pokud obchodník poskytl informace o právu odstoupit od smlouvy spotřebiteli až dodatečně, nejpozději však do 12 měsíců od zahájení běhu lhůty pro odstoupení od smlouvy, může spotřebitel odstoupit od smlouvy do 14 dnů ode dne, kdy obchodník dodatečně splnil informační povinnost. Pokud informace obchodník neposkytl ani do 12 měsíců, spotřebitel může odstoupit od smlouvy do 12 měsíců od uplynutí lhůty podle odst. 1 písm. 2 tohoto článku.
  5. Zboží se považuje za převzaté spotřebitelem okamžikem, kdy spotřebitel nebo jím určená třetí osoba kromě dopravce převezme všechny části objednaného zboží, nebo pokud se
    1. zboží objednané spotřebitelem v jedné objednávce dodává odděleně, okamžikem převzetí zboží, které bylo dodáno jako poslední,
    2. dodává zboží sestávající z více dílů nebo kusů, okamžikem převzetí posledního dílu nebo posledního kusu,
    3. zboží dodává opakovaně po určitou dobu, okamžikem převzetí prvního zboží
  6. Spotřebitel může odstoupit od smlouvy, jejímž předmětem je dodání zboží, i před zahájením běhu lhůty pro odstoupení od smlouvy.

    Kdy spotřebitel nemá právo na odstoupení od smlouvy

  7. Spotřebitel bere na vědomí, že v případech stanovených v § 19 ods. 1 zákona o ochraně spotřebitele nemá právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů. Jedná se zejména o případy, kdy je předmětem smlouvy
    1. dodání zboží uzavřeného v ochranném obalu, které není vhodné vrátit z důvodu ochrany zdraví nebo z hygienických důvodů, jestliže ochranný obal byl po dodání porušen,
    2. dodání zboží, které vzhledem ke své povaze může být po dodání neoddělitelně smícháno s jiným zbožím.

    Jak může spotřebitel uplatnit právo na odstoupení od smlouvy

  8. Spotřebitel může uplatnit právo na odstoupení od smlouvy uzavřené na dálku nebo od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory obchodníka některým z následujících způsobů:
    1. písemně zasláním oznámení do sídla obchodníka,
    2. elektronickou poštou zasláním oznámení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
    3. elektronicky vyplněním formuláře na webové stránce obchodníka,
    4. zasláním odstoupení spolu se zbožím při jeho vrácení.
  9. Použít při tom může vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy.
  10. Pro včasné odstoupení od smlouvy, musí spotřebitel odeslat oznámení o odstoupení od smlouvy nejpozději v poslední den lhůty. Samotné nepřevzetí zásilky se nepovažuje za odstoupení od smlouvy.
  11. Pokud spotřebitel odstoupil od smlouvy prostřednictvím web stránky, obchodník neprodleně po doručení oznámení potvrdí jeho doručení.
  12. Pokud spotřebitel nepošle ve stanovené lhůtě formulář pro odstoupení od smlouvy, resp. jakékoli prohlášení o odstoupení, obchodník nemusí případné vrácení zboží považovat za tento právní úkon a vyřídit jej podle těchto ustanovení.
  13. V případě odstoupení od smlouvy se ruší i každá doplňková smlouva, to neplatí, pokud se smluvní strany výslovně dohodnou na trvání doplňkové smlouvy. V tomto případě spotřebitel nese náklady na vrácení i zboží, které bylo předmětem doplňkové smlouvy. Spotřebitel je povinen vrátit zboží kompletní, spolu s veškerým příslušenstvím tak jak jej obdržel a včetně všech dárků, které s ním získal.
  14. Spotřebitel je povinen do 14 dnů ode dne odstoupení od smlouvy zaslat zboží zpět, příp. využít službu vrácení balíku prostřednictvím Zásilkovny nebo jej předat u obchodníka. V případě využití služby vrácení balíku prostřednictvím Packety nebo DPD spotřebitel neplatí poplatek za tuto službu přímo u poskytovatele, přičemž v souladu s těmito obchodními podmínkami je povinen zaplatit náklady na vrácení zboží v případě odstoupení od smlouvy spotřebitel. Využitím této služby souhlasí spotřebitel s tím, že si obchodník odečte tento poplatek od částky, kterou má spotřebiteli vrátit. Lhůta se považuje za zachovanou, pokud spotřebitel odešle zboží nejpozději poslední den lhůty.
  15. Náklady na vrácení zboží obchodníkovi nese spotřebitel. To neplatí, pokud obchodník souhlasil, že náklady na vrácení zboží ponese on.
  16. Zboží může spotřebitel před vrácením používat způsobem, který nepřekračuje rámec toho, co je nezbytné pro zjištění jeho povahy, vlastností a fungování. Pokud spotřebitel vrátí zboží, které bylo používáno nad nezbytnou míru, je poškozeno nebo zničeno, odpovídá za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku zacházení se zbožím, které je nad rámec zacházení potřebného ke zjištění vlastností a funkčnosti zboží. Pokud spotřebitel vrátil zboží, jehož hodnota je v důsledku takového zacházení snížena, bude obchodník požadovat od něj náhradu škody s tím související.
  17. Obchodník doporučuje kupujícímu pojistit zboží, které je předmětem vrácení. Riziko vzniku škody na zboží, které je předmětem vrácení, snáší kupující až do okamžiku převzetí tohoto zboží obchodníkem.

Článek XII
Povinnosti obchodníka při odstoupení od smlouvy

  1. Obchodník je povinen do 14 dnů ode dne doručení oznámení o odstoupení od smlouvy vrátit spotřebiteli veškeré platby, které od něj obdržel na základě nebo v souvislosti se smlouvou včetně nákladů na dopravu, dodání, poštovné a jiných nákladů a poplatků, příp. její část pokud spotřebitel neodstoupil od celé smlouvy. Obchodník nemůže účtovat spotřebiteli dodatečné náklady za dopravu, dodání, poštovné a jiné náklady a poplatky.
  2. Obchodník není povinen vrátit spotřebiteli platby před tím, než mu je zboží doručeno nebo dokud spotřebitel neprokáže zaslání zboží zpět obchodníkovi, ledaže obchodník navrhne, že si zboží vyzvedne osobně nebo prostřednictvím jím určené osoby.
  3. Pokud si spotřebitel zvolil jiný než nejlevnější způsob dopravy, který obchodník nabízí, vrátí mu obchodník náklady na dodání zboží pouze ve výši této nejlevnější dopravy.
  4. Obchodník vrátí spotřebiteli platby stejným způsobem, jaký použil spotřebitel při jejich úhradě, pokud se nedohodly jinak.
  5. Pokud byla kupní cena zaplacena formou dárkového poukazu, může obchodník vrátit spotřebiteli kupní cenu také formou dárkového poukazu.
  6. Obchodník si vyhrazuje právo nepřevzít zboží zaslané kupujícím na dobírku.

Článek XIII
Nepřevzetí objednaného zboží

  1. Kupující je povinen převzít objednané zboží v místě určení.
  2. Pokud kupující nepřevezme objednané zboží, aniž by od kupní smlouvy odstoupil v souladu s čl. X těchto obchodních podmínek, považuje se to za porušení kupní smlouvy z důvodů na straně kupujícího, v důsledku čehož je obchodník oprávněn od kupní smlouvy odstoupit a od kupujícího žádat náhradu škody podle § 420 Občanského zákoníku, která obvykle bydlí kolem 250 Kč (poštovné, balné apod.).
  3. Při určování výše škody obchodník vychází především z nákladů spojených v dodáním zboží do místa určení.
  4. Obchodník má právo i neuplatnit nárok na náhradu škody nebo jej uplatnit jen z části.
  5. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího třeba zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení (manipulační poplatek 10 Kč + poštovné za opětovné doručení), přičemž obchodník může požadovat zaplacení kupní ceny předem.

Článek XIV
Odstoupení od smlouvy obchodníkem

  1. Obchodník má právo odstoupit od smlouvy, není-li schopen dodat kupujícímu zboží řádně a včas, zejména z důvodu vyprodání zásob nebo nedostupnosti zboží. O odstoupení od smlouvy bude kupující informován e-mailem, a v případě úhrady kupní ceny nebo její části, mu budou finanční prostředky vráceny ve lhůtě do 14 dnů na jím určený účet, pokud se s obchodníkem nedohodne jinak.

Článek XV
Léky a zdravotnické pomůcky

  1. Aktuálně platný sortiment léků a zdravotnických prostředků, který je předmětem internetového výdeje spolu s uvedením kódu Státního ústavu pro kontrolu léčiv, názvu léku nebo zdravotnického prostředku, lékové formy, množství léčiva v jedné dávce, pokud jde o lék, velikosti balení léku nebo zdravotnické pomůcky a ceny léků a zdravotnických pomůcek je zveřejněn a pravidelně aktualizován na webové stránce internetového obchodu www.backurky.eu.
  2. Obchodník pravidelně aktualizuje nabídku léků a zdravotnických pomůcek, jakož i jejich cenu v závislosti na skladových zásobách a cenotvorbě a platných předpisech Ministerstva zdravotnictví SR a § 87 zákona 378/2007 Sb. Zákon o léčivech ao změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech) České republiky
  3. Přípravek může spotřebitel vrátit do sedmi dnů ode dne převzetí zásilky, pokud zásilka obsahuje
    1. lék v jiné lékové formě, v jiném množství léčiva v jedné dávce léku nebo v jiné velikosti balení, než byl objednán,
    2. jiný počet balení léku, než byl objednán,
    3. přípravek s datem exspirace kratším, než je doba léčby zaslaným přípravkem při dodržení dávkování přípravku v souladu s údaji uvedenými v příbalové informaci pro uživatele přípravku,
    4. poškozený vnitřní obal léku,
    5. lék bez písemné informace pro uživatele léku nebo příbalovou informaci pro uživatele léku, která není v slovenskem státním jazyce nebo v jiném jazyce než ve státním jazyce, jde-li o příbalovou informaci pro uživatele léku podle § 22 odst. 1 písm. 6 písm. a) zákona Slovenské republiky
    6. léčivý přípravek s jinou šarží, než je šarže uvedená na dodacím listu.
  4. Zdravotnickou pomůcku může spotřebitel vrátit do sedmi dnů ode dne převzetí zásilky, pokud zásilka obsahuje
    1. poškozenou zdravotnickou pomůcku,
    2. jiný počet balení zdravotnického prostředku, než byl objednán,
    3. zdravotnický prostředek po datu expirace,
    4. zdravotnický prostředek, který nesplňuje technické požadavky uvedené v prohlášení o shodě,
    5. zdravotnickou pomůcku bez návodu k použití nebo není-li návod k použití v slovenskem státním jazyce.
  5. Nejedná-li se o vrácení léku nebo zdravotnického prostředku spotřebitelům z výše uvedených důvodů, je obchodník povinen o tom informovat spotřebitele a vrátit mu jeho zboží. Pokud bylo vrácení přípravku nebo zdravotnického prostředku provedeno z důvodů uvedených výše, vrácení léku nebo zdravotnického prostředku se považuje za odstoupení od smlouvy ve vztahu k vrácenému léku nebo zdravotnickému prostředku.

Článek XVI
Řešení sporů

  1. Právní vztahy, které vzniknou mezi obchodníkem a kupujícím v souvislosti s používáním internetového obchodu a uzavřením smluvního vztahu se řídí právním řádem České republiky.
  2. Účastníci tohoto právního vztahu se dohodli, že v případě vzniku sporu je dána pravomoc soudem České republiky.
  3. Stížnosti spotřebitelů vyřizuje obchodník prostřednictvím kontaktní e-mailové adresy. Informaci o vyřízení stížností zasílá na e-mailovou adresu kupujícího.
  4. V případě vzniku sporu mezi obchodníkem a spotřebitelem, je spotřebitel oprávněn obrátit se na obchodníka se žádostí o nápravu, není-li spotřebitel spokojen se způsobem vyřízení reklamace nebo pokud se domnívá, že obchodník porušil jeho práva. Žádost o nápravu lze zaslat elektronickou poštou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu obchodníka. Pokud obchodník na žádost odpověděl zamítavě nebo na ni neodpověděl do 30 dnů ode dne jejího odeslání, spotřebitel má právo podat návrh na zahájení alternativního řešení sporu některému ze subjektů alternativního řešení sporů.
  5. Spotřebitel může podat návrh na zahájení alternativního řešení sporu na příslušný subjekt alternativního řešení sporů, kterým je Česká obchodní inspekce (www.soi.sk).
  6. Spotřebitel může podat stížnost také prostřednictvím platformy alternativního řešení sporů RSO, provozovanou EU. Stížnost lze podat vyplněním online formuláře na stránce https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=CS Právo volby z subjektů alternativního řešení sporů má spotřebitel.
  7. Řešení sporů některým ze subjektů alternativního řešení sporů se může domáhat pouze spotřebitel, přičemž týká se pouze sporů vyplývajících ze spotřebitelských smluv uzavřených na dálku.

Článek XVII
Odpovědnost obchodníka za vady a reklamační podmínky

  1. Odpovědnost obchodníka za vady a podmínky uplatnění a vyřízení reklamace se řídí příslušnými ustanoveními reklamačního řádu přijatého provozovatelem a zveřejněném na internetové stránce www.backurky.eu.

Článek XVIII
Platnost smlouvy

  1. Kupní smlouva se uzavírá na dobu určitou, a to do řádného splnění si povinností obou smluvních stran vyplývajících z kupní smlouvy a těchto obchodních podmínek, které jsou její nedílnou součástí.

Článek XIX
Ochrana osobních údajů

  1. Osobní údaje kupujících zpracovává obchodník v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady č. 12/2003. 2016/679 o ochraně fyzických osob při zpracovávání osobních údajů a o volném pohybu takových údajů (dále jen „GDPR“) a zákonem č. 2016/679 18/2018 Sb. o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o OOU“).
  2. Podmínky zpracování osobních údajů obchodníkem jsou specifikovány na internetové stránce www.backurky.eu v sekci Ochrana osobních údajů.

Článek XX
Závěrečná ustanovení

  1. Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na stránkách internetového obchodu www.backurky.eu v den odeslání objednávky kupujícím, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak.
  2. Obchodník si vyhrazuje právo kdykoli změnit tyto obchodní podmínky, pokud to bude vyžadovat změna obchodní politiky nebo platné legislativy.
  3. Kupující není oprávněn při využívání internetové stránky používat mechanismy, programové vybavení nebo jiné postupy, které by mohly mít negativní vliv na její provoz. Internetovou stránku lze využívat pouze v rozsahu, ve kterém není na úkor práv ostatních jejích návštěvníků a který je v souladu s jeho určením.
  4. Kupující bere na vědomí, že obchodník nenese odpovědnost za chyby vzniklé v důsledku zásahu třetích osob do internetové stránky nebo v důsledku využití internetové stránky v rozporu s jejím určením.
  5. Tyto obchodní podmínky jsou vypracovány advokátní kanceláří Lanikova Group, s.r.o. pro provozovatele internetového obchodu, přičemž jsou chráněny ve smyslu zákona 185/2015 Sb. Autorský zákon ve znění pozdějších právních předpisů. Bez souhlasu autora je zakázáno toto autorské dílo jakýmkoli způsobem použít, a to zejména, nikoli však výlučně, kopírovat, zveřejňovat, měnit, upravovat, rozšiřovat a jinak zneužívat.
  6. Tyto obchodní podmínky nabývají platnosti a účinnosti dne 25.9.2024.

Obchodní podmínky platné do 24.9.2024

Ověření stránky

Cardpay Tatra banka Overenie legálnosti stránky
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Bačkůrky.eu

Kontakt

Fakturační údaje

JARLU spol. s r.o.
IČO: 50764276
DIČ: 2120467349
IČ DPH: SK2120467349

Sv. Martina 1360/67
013 06 Terchová
Slovensko

Adresa prodejny:

A. F. Kollára 229
013 06 Terchová
Slovensko

Kontakty:

info@backurky.eu
+421 911 953 484

Pracovní doba:

Po - Pia: 8:30 - 17:00

Nabízené značky bot a doplňků

Nabízíme Vám boty různých výrobců, kteří se věnují výrobě ortopedické obuvi dlouhá léta, díky čemuž budou Vaše nožičky jako v bavlnce. Boty, které naleznete v našem obchodě jsou především značek, Protetika, Batz, RAK, Nazo, Peon a Scholl. Kromě toho nabízíme různé kojenecké potřeby.
Čeština